Pastaruoju laiku, jei nori vairuoti automobilį, nebūtina jį nusipirkti, o perkant iškart mokėti visa reikiamą sumą. Galima tiesiog pasiskolinti jį kelioms valandoms ar dienoms, įsigyti lizingu ar tiesiog pasinaudoti ilgalaike nuoma su išsipirkimu.

UABGo4rentveikla – ilgalaikės automobilių nuomos paslaugos. Kaip teigia bendrovės vadovas Tomas Šūmakaris, savo klientams jie siūlo puikią alternatyvą automobilio įsigijimui – pasinaudoti ilgalaike nuoma su galimybe išpirkti ir nuomotis automobilį ilgam laikotarpiui, vėliau pageidaujant jį išsipirkti.

Tokia paslauga Lietuvoje darosi vis populiaresnė – praėjusių metų gegužės mėnesį veiklą pradėjusi bendrovė šiuo metu nuomoja beveik tūkstantį automobilių.

Kaip tai veikia? Klientas išsirenka automobilį kur tik nori, ir kreipiasi į UAB „Go4rent“ užpildydamas nuomos paraišką. Gavę nuomos pasiūlymą ir susipažinę su sąlygomis, klientai iškart gali sudaryti nuomos sutartį ir paruošus automobilį nuomai, pradėti juo naudotis jau tą pačią dieną. O ką daro UAB „Go4rent“? Bendrovė nuperka išsirinktą transporto priemonę ir išnuomoja ją klientui.

fima gelezinkeliai

Paslauga pasiteisino

Tiesa, yra viena sąlyga – į visus UAB „Go4rent“ nupirktus ir klientams nuomojamus automobilius UAB „Fleet Complete Lietuva“ darbuotojai sumontuoja GPS stebėjimo įrangą.

„Mūsų sumontuota GPS sekimo įranga automobiliams, reikalui esant, leidžia matyti, kur automobilis tuo metu yra, taigi, galima jį nesunkiai rasti“, – pasakojo apie šią paslaugą UAB „Fleet Complete Lietuva“ pardavimų projektų vadovas Tomas Stonys. Stebėti automobilio buvimo vietą gali ją sumontavusios įmonės atstovai, taip pat – UAB „Go4rent“ darbuotojai, galintys prisijungti prie sistemos.

Beje, tokią automobilo stebėjimo įrangą, savininkų užsakymu, UAB „Fleet Complete Lietuva“ specialistai montuoja ir į kitų bendrovių nuomojamus automobilius – tam, kad būtų galima matyti, kur transporto priemonė yra, kad būtų galima suteikti pagalbą kilus problemoms – jei automobilis kelyje sugenda, jei baigiasi degalai.

Kaip sako T. Stonys, iš UAB „Go4rent“ nuomojamų automobilių nuomininkai gali būti ramūs – niekas jų maršrutų kasdien neseka, niekas nesidomi jų kelionėmis. Pasidomėti jo vieta gali paskatinti tik dvi priežastys – automobilio ar nuomininko dingimas, t. y., jei nuomininkas nebesilaiko nuomos sutartyje numatytų sąlygų ir nebemoka už automobilio nuomą.

Ar ši sistema pasiteisino? „Taip, daug lengviau rasti nuomojamą turtą, kai žinai tikslią ieškomo automobilio buvimo vietą“, – sakė T. Šūmakaris.

Ar dažnai taip nutinka? Pasak UAB „Go4rent“ vadovo, kol kas mažiau nei 2 proc. klientų turėjo sutrikimų su nuomos mokėjimais, tikrai buvo atvejų, kai GPS pagelbėjo sumažinti įmonės nuostolius.

„Ši įranga mums daugiau pasitarnauja prevenciniais tikslais, taip pat – išvažiuojant nuomotu automobiliu į užsienio šalis, vagystės atveju. Ir pats nuomininkas gali saugiau jaustis, kai žino, kad pavogtas automobilis būtų operatyviai rastas“, – kalbėjo T. Šūmakaris.

Pasibaigus nuomos laikui, jei savininkas nusprendžia automobilį išsipirkti, stebėjimo paslauga iškart išjungiama.

truck

Rekomenduotų ir kitoms bendrovėms

Pasak UAB „Go4rent“ vadovo, jie patenkinti teikiama paslauga, nors ir išnaudoja tik dalį jos galimybių.

„Šiais laikais GPS paskirtis gali būti labai plati – nuo automobilių parko panaudojimo analizės iki automobilio variklio gesinimo. Mes išnaudojame labai mažas jos galimybes, t. y. tiesioginę funkciją – vietos nustatymą. Manau, turint daugiau kaip dvidešimties automobilių parką, jau reikėtų pagalvoti apie GPS paslaugą“, – įsitikinęs T. Šūmakaris.

Jo nuomone, GPS transporto stebejimas praverstų logistikos įmonėms, vežančioms krovinius, siuntas, automobilių nuomos įmonėms, keleivių vežėjams. Galėtų ji būti naudinga ir valstybinio sektoriaus įmonėms – tiek efektyvesniam automobilių parko valdymui, tiek kontrolei.

Apie šią paslaugą reikėtų suteikti daugiau informacijos ir draudimo bendrovėms – gal jos galėtų pateikti geresnius draudimo pasiūlymus automobiliams, kuriuose sumontuotas GPS seklys – juk jie labiau apsaugoti nuo vagysčių, juos lengviau surasti.

„Ši įranga mums daugiau pasitarnauja prevenciniais tikslais, taip pat – išvažiuojant nuomotu automobiliu į užsienio šalis, vagystės atveju. Ir pats nuomininkas gali saugiau jaustis, kai žino, kad pavogtas automobilis būtų operatyviai rastas“.

Tomas Šūmakaris

UAB „Go4rent“ vadovas

 

Mes turime jums sprendimą!

Mums rūpi jūsų autoparkas - leiskite mums jį optimizuoti.