shutterstock_1098509738

Vilnius Europos žemėlapyje jau kurį laiką šviečia kaip dalijimosi automobiliais sostinė. Pernai iš visų Europos miestų būtent Vilniuje vienam gyventojui teko daugiausia tokių automobilių. Natūralu, kad pasiteisinusios idėjos palengva keliasi ir į viešąjį sektorių. Pavyzdžiui, Lietuvos policijos darbuotojai šiandien dalijasi 350 automobilių, o dar beveik 800 valdo išmaniai, pasitelkę „Fleet Complete“ („Ecofleet“) sprendimus.

„Ilgą laiką kiekvienas mūsų padalinys turėjo jam priskirtus konkrečius automobilius, todėl kartais susidarydavo dabar jau juokingų situacijų. Pavyzdžiui, esant užimtiems visiems padalinio automobiliams, jo darbuotojai negalėdavo pasinaudoti tuo metu laisvomis ir nenaudojamomis transporto priemonėmis iš kito padalinio, nors šios stovėdavo toje pačioje aikštelėje“, – sako Policijos departamento Policijos informacijos valdybos viršininkas Šarūnas Gavėnas.

2016 m., siekiant optimizuoti resursus, Policijos departamentas pradėjo bandomąjį projektą – 20 automobilių įdiegė „Fleet Complete“ („Ecofleet“) automobilių dalijimosi sistemą ir leido jais naudotis visiems darbuotojams, vairuojantiems tarnybines transporto priemones. Tai reiškia, kad bet kuris darbuotojas, turintis leidimą, savo išmaniajame telefone ar kompiuteryje gali rezervuoti bet kurį tuo metu sistemoje laisvą automobilį, juo pasinaudoti ir, užbaigęs kelionę, analogišku principu juo leisti pasinaudoti kitam kolegai.

Kaip teigia Š. Gavėnas, sprendimas labai greitai pasiteisino – automobiliai buvo naudojami efektyviau, o darbuotojai naująją sistemą greitai įsisavino: „Naudotojo sąsaja ir pats rezervavimo procesas itin paprastas. Be to, jį susiejome su mūsų valdoma personalo sistema, todėl labai lengvai išsprendėme papildomų ir naujų vartotojų valdymo klausimus, o darbuotojai galėjo jungtis tais pačiais slaptažodžiais kaip ir prie kitų mūsų vidinių sistemų.“

Pasiteisinus bandomajam projektui, pamažu automobilių dalijimosi sistema išsiplėtė visoje Lietuvoje ir buvo įdiegta į visus 350 policijos administracijos tarnybinių automobilių. Dar beveik 800 automobilių, įskaitant ir pareigūnų transporto priemones, pažymėtas skiriamaisiais ženklais, yra administruojami, pasitelkus kitus išmaniuosius „Fleet Complete“ („Ecofleet“) sprendimus.

Taupo ir laiką, ir išteklius

Anot „Fleet Complete“ („Ecofleet“) pardavimų vadovo Raimondo Laurelio, patirtis rodo, kad organizacijos, pradėjusios naudotis dalijimosi paslauga, sutaupo iki 30 proc. išlaidų automobilių parko priežiūrai. Šalies pareigūnai pripažįsta, kad optimizavo resursus net keliose vietose.

„Pradėjus efektyviau išnaudoti mūsų automobilius, natūraliai sumažėjo administracijos transporto priemonių parkas. Taip pat 2018 m. sujungėme „Fleet Complete“ („Ecofleet“) sprendimą su mūsų buhalterinės apskaitos sistema. Tai leido iš esmės automatizuoti kelionių apskaitą, o kartu sumažino žmogiškųjų išteklių poreikį“, – pastebi Š. Gavėnas.

Įranga ir techniniai sprendimai – iš vienų rankų

Dar vienu svarbiu pranašumu Policijos departamentui tapo tai, kad „Fleet Complete“ („Ecofleet“) pasiūlė kompleksinį techninės ir programinės įrangos sprendimą. Pareigūnai iš vienų rankų įsigijo visą techninę įrangą, jai pritaikytą programinę įrangą bei duomenų perdavimo paslaugą – „Fleet Complete“ („Ecofleet“) atstovai pasirūpina ir duomenims perduoti reikalingomis SIM kortelėmis bei jų administravimu.

„Taip pat susidūrėme ir su infrastruktūros iššūkiu. Policijos IT sistemoms taikomi itin griežti saugumo reikalavimai ir jos negali būti įdiegtos į viešą debesį. Todėl visą sprendimą įdiegėme jų vidiniame Vidaus reikalų telekomunikaciniame tinkle. Tai leido analogiškus sprendimus teikti ir kitoms viešojo sektoriaus institucijoms, turinčioms tokius pat aukštus saugumo reikalavimus“, – sako R. Laurelis.

Daugiau apie „Fleet Complete“ („Ecofleet“) siūlomus sprendimus galite sužinoti ČIA.

Pradėjus efektyviau išnaudoti mūsų automobilius, natūraliai sumažėjo administracijos transporto priemonių parkas. Taip pat 2018 m. sujungėme „Fleet Complete“ („Ecofleet“) sprendimą su mūsų buhalterinės apskaitos sistema. Tai leido iš esmės automatizuoti kelionių apskaitą, o kartu sumažino žmogiškųjų išteklių poreikį,

 

Šarūnas Gavėnas

Policijos departamento Policijos informacijos valdybos viršininkas

 

Mes turime jums sprendimą!

Mums rūpi jūsų autoparkas - leiskite mums jį optimizuoti.