fima gelezinkeliai

Kai įmonė kiekvieną dieną išlydi į kelią apie septyniasdešimt kurjerių automobilių, turinčių įteikti ir surinkti siuntas visoje Lietuvoje, sklandus jų darbo organizavimas, maršrutų planavimas, netgi efektyvus kiekvieno vairavimas tampa svarbiais komponentais, turinčiais įtakos visos įmonės veiklos rezultatams.

Tuo įsitikino bendrovė „Itella Logistics“, pradėjusi taikyti UAB „Fleet Complete Lietuva“ pasiūlytus maršruto optimizavimo ir užduočių valdymo sprendimus. Jie padeda bendrovės darbuotojams nuolat tobulinti kurjerių kelionės maršrutus, stebėti jų judėjimą ir paskirstyti užduotis taip, kad jos būtų atliktos maksimaliai efektyviai – ir įvertinant klientų poreikius, ir bendrovės darbuotojų laiką bei sąnaudas.

Stebimi septyniasdešimties automobilių maršrutai

„Pradėti naudoti šį sprendimą mus ir paskatino poreikis matyti, kur konkrečiu metu yra kurjerių automobiliai, koreguoti jų maršrutus ir įvertinti, kam geriausiai deleguoti naujai atsiradusį darbą, komentavo situaciją Ernestas Juzikis, UAB „Itella Logistics“ kurjerių tinklo vadovas. – Matydami, kam būtų paprasčiausiai paimti naujai atsiradusią siuntą, parengiame užduotį ir deleguojame ją konkrečiam kurjeriui. Jo mobiliajame įrenginyje pasirodo žinutė, kokiu laiku iš kokio adresato reikia paimti siuntą, koks jos svoris“.

Tačiau kurjerių darbas neapsiriboja tik siuntų perdavimu ar paėmimu, jiems tenka atlikti ir kitų užduočių, pavyzdžiui, išvalyti paštomatą ir pan., arba pasitaiko specifinių klientų poreikių, tad operatyviai ir be klaidų perduota informacija užtikrina, kad viskas bus atlikta gerai ir laiku.

Tam pasitarnauja abu „Fleet Complete Lietuva“ pasiūlyti sprendimai: ir maršruto optimizavimo, ir užduočių valdymo.

Jie, beje, padeda matyti ir kurjerių darbo laiką – kadangi kiekvienam priskirtas konkretus automobilis, akivaizdu, kada jis pradeda ir baigia darbą.

Padeda sutaupyti apie 5 proc. degalų

Pasak pašnekovo, visa užfiksuota maršruto informacija vėliau analizuojama transporto vadybininkų ir gautos išvados padeda koreguoti maršrutus. Rezultatas – sumažėjęs kilometražas, efektyviau išnaudojami automobiliai, sutaupytas kuras. Jau nekalbant apie daug paprastesnį kurjerių ir jiems užduotis deleguojančių vadybininkų darbą.

„Taikomi sprendimai mums ne tik padeda optimizuoti maršrutus, operatyviai koreguoti užduotis, bet ir vertinti kurjerių vairavimo stilių. Visi žinome, kad staigus greitėjimas ir stabdymas, net posūkio pasvirimo kampas gali padidinti kuro sąnaudas. Tad stebėdami ir vertindami šiuos parametrus pradėjome reitinguoti vairuotojus ir motyvuoti tvarkingiausiai vairuojančius, skatindami pasekti jų pavyzdžiu ir kitus“, – pasakojo E. Juzikis.

Mažoje, keliais automobiliais besinaudojančiai įmonei tvarkingų vairuotojų sutaupyti degalai gal ir nebūtų labai pastebimas indėlis. Tačiau įvertinus, kad „Itella Logistics“ turi septyniasdešimties automobilių parką ir visi jie kasdien išvažiuoja į kelią, efektyvus vairavimas duoda apčiuopiamą finansinę naudą. Pasak pašnekovo, daugiau nei metus naudojantis  „Fleet Complete Lietuva“ pasiūlytais sprendimais, jau spėta įvertinti, kad optimizuojant maršrutus, skatinant kurjerius atsakingai vairuoti, kuro sąnaudos sumažėjo maždaug 5 proc.

Sprendimai – ir didelėms, ir mažoms bendrovėms

Pasak Edvardo Talačkos, UAB „Fleet Complete Lietuva“ klientų vadybininko, maršruto optimizavimo, užduočių valdymo sprendimai gali būti naudingi įvairaus dydžio bendrovėms. Maršruto optimizavimo sistema, suvedus visus reikalingus duomenis, gali ir pati parengti tinkamiausią maršrutą. Užduočių valdymo sprendimas leidžia operatyviai pasiekti po visą Lietuvą keliaujančius darbuotojus, padeda deleguoti jiems užduotis, o jas atlikus – užpildyti dokumentus, jei tokių reikia, siųsti atsakymus į centrinę būstinę.

„Gali būti įvairių užduočių valdymo bei maršruto optimizavimo sprendimų. Jei klientui tinka kažkuris iš siūlomų – puiku, galima jį įdiegti. Tačiau jei po pokalbio paaiškėja, kad jo poreikiams reikia kažko kito, sprendimą galime pakoreguoti, pritaikyti konkretaus užsakovo poreikiams“,– sakė E. Talačka.

Internetu sąveikaujančių daiktų paslaugos visoms verslo sritims

 „Fleet Complete Lietuva“ yra tarptautinės kompanijos „Fleet Complete“ dalis. Kanadoje 2000 m. įkurta kompanija šiandien turi daugiau kaip 40 tūkst. klientų – įmonių įvairiose pasaulio šalyse, tarp jų 6 tūkst. – Baltijos šalyse.

„Fleet Complete“ teikia IoT (Internet of Things, internetu sąveikaujančių daiktų) paslaugas automobilių parkui, užduotims, įrangai, prekių ir siuntų pristatymui valdyti; kuria bendrinamų automobilių rezervacijos sistemas ir kitas paslaugas.

Šie sprendimai gali būti pritaikomi praktiškai visose verslo srityse: statyboje, gamyboje, energetikoje, žemės ūkyje, biudžetinėse įstaigose, gali būti naudojami kelių priežiūrai, siuntų pervežimui ir pan.

„Pradėti naudoti šį sprendimą mus paskatino poreikis matyti, kur konkrečiu metu yra kurjerių automobiliai, koreguoti jų maršrutus ir įvertinti, kam geriausiai deleguoti naujai atsiradusį darbą. Matydami, kam būtų paprasčiausiai paimti naujai atsiradusią siuntą, parengiame užduotį ir deleguojame ją konkrečiam kurjeriui. Jo mobiliajame įrenginyje pasirodo žinutė, kokiu laiku iš kokio adresato reikia paimti siuntą, koks jos svoris“.

Ernestas Juzikis

Kurjerių tinklo vadovas, UAB „Itella Logistics“

 

Mes turime jums sprendimą!

Mums rūpi jūsų autoparkas - leiskite mums jį optimizuoti.